Nicholas Tse


Link 07.06.2008 :: 23:04 Komentuj (0)
Nicholas Tse, zwany przez mnie Muszką Tse Tse, jest jednym z moich ulubionych azjatyckich aktorów. Oprócz grania w filmach śpiewa i uwielbia zwierzęta. W poniżej zaprezentowanym teledysku "tańczy" jaszczurką;] ja dokładnie tak samo robię z moimi kotami i myślałam, ze to dziwne i tylko ja tak robie, a tu sie okazało, że moi zwariowani Azjaci też;] Piszę strasznie nieskładnie zapewne, ale nadal jestem pod wpływem tego przecudownego teledysku ze słodkim gadem i jego fajnym panem;]


Przepraszam pozostałe redaktorki za takie pisanie totalnie nie na temat, no ale wiecie jak ja uwielbiam Azjatów!

Powyżej Nic Tse ze swoim żółwiem;]

Draka

Flandersui gae(Barking dogs never bite)


Link 18.05.2008 :: 00:38 Komentuj (0)
"Szczekające psy nie gryzą" jest, tak samo jak "The Host", filmem trudnym do sklasyfikowania. Film Joon-ho Bong'a z jednej strony jest dramatem, drugiej zaś komedią, dlatego ogląda sie go bardzo przyjemnie.
Yoon-ju jest bezrobotnym człowiekiem, którego bardzo drażni szczekanie psów. Nieszczęśliwie mieszka w budynku wypełnionym hałaśliwymi pupilkami, które nie dają mu spokoju. Postanawia pozbyć się problemu i zabić najbardziej uciążliwego z nich. Jedna z jego sąsiadek, Hyun-Nam, marzy o pokonaniu jakiegoś zbira i dostaniu się dzięki temu do telewizji. Postanawia więc złapać osobę odpowiedzialną za zniknięcia psów.
Koreański film posiada ciekawą fabułę, a sposób jej opowiedzenia jest wyjątkowy. Widać tu duży talent scenarzysty i reżysera Joon-ho Bong'a, którego filmy są zachwycające.
Słodko-gorzka historia o zwykłych ludziach pozornie małych problemach. Zdecydowanie warto zobaczyć!

Draka

The Host trailer


Link 04.05.2008 :: 23:38 Komentuj (1)


The Host - potwór (Gwoemul)


Link 04.05.2008 :: 23:34 Komentuj (0)
"The host" nie jest filmem, który daje sie łatwo sklasyfikować. Ma elementy horroru science-fiction,dramatu i komedii. Wydaje sie być monster-movie, ale takie zdanie mają tylko Ci co go nie widzieli. "potwór" nie ma nic wspólnego z filami o King Kongu i Godzilli. I bardzo dobrze, bo czyni go to filmem rewelacyjnym!
Hie-bong Park ma trójkę dzieci: flegmatyczną Nam-Joo, niechlujnego i lekko opóźnionego w rozwoju Gang-Du oraz Nam-il, mistrza ucieczek. Do rodziny Park należy również Hyun-seo, córka Gang-Du, oczko w głowie rodziny. Członkowie tej koreańskiej różnią się od siebie tak bardzo, że na podstawie ich perypetii można by nakręcić komedię. Ale reżyser skonfrontował ich z tragedią, z która próbują sobie jak najlepiej poradzić. Jednoczą się razem, aby uratować Hyun-seo z rąk przerażającego potwora, który narodził się w zanieczyszczonej rzece Han.
Sceny tak łatwo, bez żadnych zgrzytów, przechodzą z zabawnych do dramatycznych, film powoduje najpierw śmiech, żeby zaraz potem wywołać łzy. Jest to bardzo wyjątkowe i rzadko spotykane w kinie podejście, będące ogromną zaletą filmu.
Na koniec, aby zachęcić do obejrzenia dodam, że efekty specjalne są doskonałe, wykonane przez Weta Workshop( to ci od "Władcy pierścieni") i studio The Orphange ("Sin City", "Harry Potter i czara ognia"). Film stał sie sensacją na festiwalu filmowym w Cannes i największym azjatyckim przebojem ostatnich lat.
"Jeden z najlepszych filmów jakie ostatnio widziałem" powiedział o "the host" Quentin Tarantino. Chyba lepszej rekomendacji nie potrzeba!;]

Draka

Sex and the Beauties (Sing gam diy shut)


Link 20.04.2008 :: 14:47 Komentuj (1)
Jeśli lubisz komedie romantyczne w stylu "To właśnie miłość", "Sex and the Beauties" powinien przypaść Ci do gustu. Azjatycki film opowiada historię kilku przyjaciółek, które szukają miłości. Danger uwielbia ryzyko, szuka więc dla siebie mężczyzny, który niczego sie nie boi. Philadelphia zajmuje sie pisaniem romansów, jednak wszystko co opisuje jest wymyślone, bo sama nigdy w romans się nie wdała. Niespodziewanie poznaje dwóch mężczyzn, którzy jej się podobają. Yuki nie dba o wygląd i jest mało kobieca. Denerwuje ją fakt, że jej bogaty ojciec wynajął jej ochroniarza. Nie tylko on cały czas jej pilnuje, ale jeszcze jest bardzo przystojny. Jest jeszcze Selina, przyjaciółka wszystkich wyżej wymienionych pań. Rozważna pani psycholog zawsze jest gotowa pomóc przyjaciółkom i swojemu nowemu pacjentowi, przystojnemu gangsterowi.Draka

Trivial Matters (Por see yee)


Link 15.04.2008 :: 22:31 Komentuj (2)
darmowy hosting obrazków
Na podstawie krótkich opowiadań, Ho-Cheung Pang, reżyser i scenarzysta z Hong Kongu, stworzył film pokazujący historię ludzi o różnych problemach : od absurdalnej historii w stylu Quentina Tarantino , opowiadającej o początkującym płatnym zabójcy do poważnych kłopotów związanych z nieplanowaną ciążą. Film łączy w sobie przez to różne gatunki, jest zarazem komedią i dramatem. Grają w nim sławni azjatyccy aktorzy, tacy jak: Edison Chen, Eason Chan i Gillian Chung.


Draka