Ciekawy przypadek Benjamina Buttona


Link 01.03.2009 :: 23:39 Komentuj (2)
13 nominacji do Oscara, w tym dla najlepszego filmu, wspaniała obsada, czegóż chcieć więcej?
Benjamin Button urodził się jak osiemdziesięciolatek i stopniowo młodnieje. Historię jego niezwykłego życia poznajemy, gdy Daisy, jego ukochana, umiera ze starości w szpitalu.
Sam pomysł na film - zaczerpnięty z noweli napisanej bodajże 1 922 roku  -jest ciekawy. Człowiek rodzący się starcem i z czasem młodniejący - aż się prosi o film, i to najlepiej z jakimś przesłaniem. Pewnie takim, że to bez różnicy czy przeżywamy życie od młodości do starości czy na odwrót, i tak nie uciekniemy do problemów, a śmierć zawsze nas znajdzie. Albo jeszcze tysiąc innych mądrych prawd - fani filmu zawsze coś wymyślą, aby móc nazwać "ciekawy przypadek" filmem z głębią.
Ja niestety jestem zawiedziona. Gdyby ktoś kazał mi w jednym zdaniu streścić film, powiedziałabym  : To o człowieku co się urodził jako niemowlak ze zmarszczkami,a zmarł jako gładki niemowlak. I za co ten Oscar za efekty specjalne, skoro kiedy Benjamin wygląda na młodszego od Daisy dopiero kiedy zagrał go młodszy aktor( niestety wiek Brada daje o sobie znać)?
Wolne tempo, pełno niepotrzebnych dłużyzn, zero emocji i w gruncie rzeczy przeciętna fabuła sprawiają, że "Ciekawy przypadek" wcale nie jest ciekawy.
Oczywiście tłum ludzi powie, że film jest przepiękny, ale jesli w kieszeni macie pieniądze tylko na jeden z filmów nominowanych do Oscara w kategorii najpeszy film, to proponuje zwyciężcę - "Slumdog miloner z ulicy" powala na kolankach;]

Przepraszam za taka ubogą recenzję, ale BRAK CZASU i siły na pisanie to chyba przypadłosc każdego maturzysty!


Prince Caspian


Link 07.08.2008 :: 23:09 Komentuj (3)
Grzebiąc w Internecie znalazłam takie oto coś i umieściłam oczywiście na nieelokwentnym. Przy okazji jeszcze raz polecam film, a także ścieżkę dźwiękowa( oryginalna zawiera fajną książeczkę i teoretycznie dostęp do zdjęć,ale ja mam problem z ich odpaleniem!). Miłego oglądania tego czegoś co zamieściłam powyżej;]

Draka

Opowieści z Narnii - Książe Kaspian


Link 10.07.2008 :: 11:38 Komentuj (0)

Druga część przygód rodzeństwa Pevensie w zaczarowanej Narnii nie przynosi twórcom takich zysków jak pierwsza. Szkoda, bo pierwszą doceniłam dopiero za drugim podejściem a w "Księciu Kaspianie" zakochałam się(w filmie,nie tym kolesiu:P) od pierwszych minut seansu. Mroczniejsza, z pięknymi widokami i ciekawymi zdjęciami, opowieść utrzymana w klimacie "władcy pierścieni", ale bez zbędnego patosu i nudnych scen z hobbitami.
Dla rodzeństwa Pevensie minął jeden rok od pobytu w magicznej krainie, ale dla Narnii upłynęło 1300lat. Narnia została opanowana przez ludzi, sądzących, że udało im się wytępić rodowitych mieszkańców. Jednak gdy Książe Kaspian ucieczką do lasu ratuje swe życie przed wujem opanowanym żądzą władcy, dowiaduje sie prawdy. Wzywa czwórkę rodzeństwa, aby razem pomóc Narnijczykom odzyskać ich ziemię.
"Książę Kaspian" urzekł mnie dbałością o szczegóły - widać pot podczas walk( a nie jak w wielu filmach - bijesz się pół godz i nawet kosmyczek włosów Ci sie nie wymsknie z perfekcyjnie ułożonej fryzury). Także relacje pomiędzy młodymi bohaterami były bardzo realne - szczególnie napięcia pomiędzy Piotrem, Wielkim Królem Narnii, a Kaspianem, Księciem. Wartka akcja, zdecydowanie mroczniejszy klimat niż w pierwszej części i piękne zdjęcia(jeśli tęsknicie za widokami z "władcy"...) powoduje,że jest to film wyjątkowy.
Jedynym minusem jest dubbing - ach jak on zawsze potrafi coś popsuć. Ben Barnes (Książę Kaspian) specjalnie do filmu nauczył się hiszpańskiego akcentu(chyba nie jest łatwo pozbyć się typowego brytyjskiego akcentu,więc brawa dla tego pana), ale oczywiście nie usłyszymy tego, ponieważ pan dubbingujący nie dbał o takie "szczegóły".
Podsumowując, idźcie na ten film. Ja długo się zastanawiałam, bałam się rozczarowania, którego oczywiście nie było. Wspaniała rozrywka dla całej rodziny(jeśli dzieciom nie przeszkadzają mordujące złych ludzi myszy;]).


PS Są ludzie,którzy byli na tym filmie po 3, 4 razy- wcale im się nie dziwie, bo gdyby nie problem finansowy to sma bym poszła jeszcze raz, a tak zostaje mi czekanie na wydanie DVD; polecam także ścieżkę dźwiękowa- oddaje klimat filmu;]
Draka

Potter Puppet Pals


Link 11.05.2008 :: 21:15 Komentuj (1)
Seria przezabawnych skeczy, luźno opartych na serii książek i filmów o Harrym Potterze, które można obejrzeć na YouTube. Autorami są YouTube'owe sławy-Neil Cicierega (który za skecz "the mysterious ticking noise" otrzymał You Tube Award) wraz z przyjaciółmi. W rolach głównych występują pacynki uszyte przez rodziców Neila i Emy.
Polecam, bo warto :] odnośnik do strony Neila w linkach