Friends


Link 01.05.2008 :: 18:12 Komentuj (0)
Zastanawiałam się, czy umieścić na naszej stronie poświęconej filmom recenzję serialu. Jednak uznałam, że "Przyjaciele" są niezwykli i zasługują na naszą uwagę:)
Serial miał swoją emisję w od roku 1994 do 2004, a więc całe 10 lat. Miał wielu scenarzystów i reżyserów. Np. Steve Zuckerman, Ben Weiss, Dana DeVally, Sheldon Epps, Pam Fryman, Ellen Gittelsohn czy nawet David Schwimmer- odtwórca jednej z głównych ról- Ross. Scenariusz pisali R. Lee Fleming Jr., Vanessa McCarthy, David Crane, Marta Kauffman, Doty Abram czy Dana Borkow. Warto wspomnieć, że i tak nie wymieniłam wszystkich reżyserów i scenarzystów.
Serial opowiada historię szóstki przyjaciół. Są to Rachel (Jennifer Aniston), Monica (Courteney Cox), Phebe (Lisa Kudrow), Ross (David Schwimmer), Chandler (Matthew Perry) i Joey (Matt LaBlanc). Trudno mi tu streścić całą fabułę, ponieważ w każdym odcinku bohaterowie zmagają się z innymi problemami. Raz mamy Rossa, który właśnie rozwiódł się ze swoją żoną, ponieważ okazała się lesbijką, w dodatku jest w ciąży z ich wspólnym dzieckiem. Innym razem Rachel wpada w depresję, ponieważ uważa, że nie spełnia się w pracy jako kelnerka, ale co gorsza, nie wie, jaki ma plan na resztę życia. Ten serial nie ma w sumie głównych wątków. Pokazuje raczej różne ważne wydarzenia i ich wpływ na przyszłość każdego z przyjaciół. Uważam, że to dobrze, bo w ten sposób nie występuje tu charakter zwany głównym bohaterem. Każdy z "Przyjaciół" jest tak samo ważny. Każdy przeżywa ciężkie chwile, ale też momenty radości. Każdy ma problemy , ale również celebruje sukcesy. Jednak to, co najbardziej lubię, to charakterystyczna lekkość akcji. Jak wiadomo, seriale komediowe mają rozśmieszać, a nie przybijać pokazując megatrudne sytuacje życiowe. Wszystko, co dzieje się w "Przyjaciołach" jest okraszone porcją bardzo inteligentnego i wyśmienitego humoru. Przykładem może być problem Rachel i Rossa. Pewnego razu, będąc parą pokłócili się. Rachel zasugerowała, żeby trochę od siebie odpoczęli. Ross w tym czasie przespał się z inną dziewczyną. Kiedy Rachel się o tym dowiedziała traktowała to jak zdradę, Ross natomiast ciągle twierdził, że mieli "przerwę w związku". Później, ilekroć się kłócili, a nawet w scenie finałowej serialu, przewijał się ten motyw. Między innymi to świadczy o tym, jak wielki sukces ten serial odniósł. Widzowie słyszą nawiązanie do innego odcinka i już pamiętają o co chodzi. Wiedzą, że Chandler śmiesznie akcentuje wyrazy, Monica ma obsesję na punkcie czystości, a jeśli Joey zamawia jedzenie na wynos, musi to być pizza.
Wiem, że każda recenzja powinna zawierać słaby punkt recenzowanego dzieła. Ja jednak żadnego nie dostrzegam. Pewnie Drakka by jakiś znalazła;) Naprawdę świetna, przekonywująca gra aktorska, doskonała praca scenarzystów i reżyserów, lekkość i dowcip- według mnie to przepis na wyśmienitą produkcję i uważam, że te wszystkie składniki są zawarte w serialu "Przyjaciele".
Troll

Oto fragment serialu:)


A tu mam tzw bloopers- czyli wszelkie pomyłki aktorów na planieMam tu też link do strony, na której są skrypty wszystkich odcinków Przyjaciół. :)
http://www.friends.stopklatka.pl/serie.html


The Host - potwór (Gwoemul)


Link 04.05.2008 :: 23:34 Komentuj (0)
"The host" nie jest filmem, który daje sie łatwo sklasyfikować. Ma elementy horroru science-fiction,dramatu i komedii. Wydaje sie być monster-movie, ale takie zdanie mają tylko Ci co go nie widzieli. "potwór" nie ma nic wspólnego z filami o King Kongu i Godzilli. I bardzo dobrze, bo czyni go to filmem rewelacyjnym!
Hie-bong Park ma trójkę dzieci: flegmatyczną Nam-Joo, niechlujnego i lekko opóźnionego w rozwoju Gang-Du oraz Nam-il, mistrza ucieczek. Do rodziny Park należy również Hyun-seo, córka Gang-Du, oczko w głowie rodziny. Członkowie tej koreańskiej różnią się od siebie tak bardzo, że na podstawie ich perypetii można by nakręcić komedię. Ale reżyser skonfrontował ich z tragedią, z która próbują sobie jak najlepiej poradzić. Jednoczą się razem, aby uratować Hyun-seo z rąk przerażającego potwora, który narodził się w zanieczyszczonej rzece Han.
Sceny tak łatwo, bez żadnych zgrzytów, przechodzą z zabawnych do dramatycznych, film powoduje najpierw śmiech, żeby zaraz potem wywołać łzy. Jest to bardzo wyjątkowe i rzadko spotykane w kinie podejście, będące ogromną zaletą filmu.
Na koniec, aby zachęcić do obejrzenia dodam, że efekty specjalne są doskonałe, wykonane przez Weta Workshop( to ci od "Władcy pierścieni") i studio The Orphange ("Sin City", "Harry Potter i czara ognia"). Film stał sie sensacją na festiwalu filmowym w Cannes i największym azjatyckim przebojem ostatnich lat.
"Jeden z najlepszych filmów jakie ostatnio widziałem" powiedział o "the host" Quentin Tarantino. Chyba lepszej rekomendacji nie potrzeba!;]

Draka

The Host trailer


Link 04.05.2008 :: 23:38 Komentuj (1)


Woody Allen


Link 06.05.2008 :: 15:30 Komentuj (2)
Woddy Allen to nieprzeciętny scenarzysta, aktor i reżyser filmowy. Dlatego w ciekawostkach zamieszczam parę bardzo ciekawych jego wypowiedzi:
"Dla ciebie jestem ateistą, dla Boga – konstruktywną opozycją"

"Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o twoich planach na przyszłość."

"Masturbacja to seks z kimś kogo naprawdę kochasz."

"Małżeństwo jest jak grzyby, zbyt późno zwracamy uwagę, czy są dobre czy złe."

"Nie chcę osiągnąć nieśmiertelności przez moje dzieła, chcę ją osiągnąć nie umierając. Nie chcę żyć w sercach moich rodaków, chcę wciąż żyć w swoim mieszkaniu."

"Nie wierzę w życie pozagrobowe, ale na wszelki wypadek zabiorę bieliznę na zmianę."

"A co jeżeli, rzeczywistość tak naprawdę jest iluzją i nic nie istnieje?
– Cóż, w takim razie zdecydowanie przepłaciłem mój nowy dywan."

"Mój pierwszy film był tak zły, że w siedmiu stanach zastąpiono nim karę śmierci."

Draka

Nieprzewidywalne zwierzęta


Link 08.05.2008 :: 19:50 Komentuj (1)
Sawanna.Niczego niespodziewająca się rodzina bawołów wychodzi na spacerek. Nie widzi ukrytych w trawie lwic, które tylko czekają by dorwać małego bawołka. Czy im się uda? Kto ma większe szanse :bawoły czy lwy, a może tajemniczy krokodyl, który potrafi się pojawić w najmniej oczekiwanym momencie? Natura stworzyła niezwykłe widowisko, które zostało sfilmowane przez postronnych obserwatorów ludzkich. Zapraszam do obejrzenia filmu. Wszystko dzieje się tam naprawdę, nie jest on zmontowany przez filmowców. Nie zamieszczałabym tego filmu dokumentalnego tutaj, gdzie w sumie piszemy o innych rodzajach ruchomych obrazów, ale naprawdę warto to zobaczyć! Miłego oglądania;]


PS Nie zadzieraj z bawołem, nawet jeśli masz duże zęby;]
Draka

Królowa potępionych (Queen of the Damned)


Link 08.05.2008 :: 23:19 Komentuj (0)
Hmmm, czasami trafi się mi obejrzeć film pokroju "Królowej Potępionych". Powiem szczerze, że jest to gniot nie warty polecania :aktorzy grają fatalnie, fabuła na pewno nie zadowoli fanów powieści Anne Rice( które dla mnie są tak samo nieznośne i nudne jak film, no ale każdy ma swój gust) ani fanów filmów o wampirach. Scena finałowa filmu? Miałam problemy z zauważeniem jej, bo była tak mało widowiskowa ( a trzeba przyznać, że niektóre filmy aż się proszą finał z fajerwerkami). A jednak film ten ma w sobie jednego plusa - ścieżkę dźwiękową. Muzyką zajął się Jonathan Davis (to ten pan z Korna)a wspomagają go wokalnie znane postacie ze świata rockowego. Polecam, więc soundtrack do posłuchania, nawet bez oglądania filmu wcześniej;] Niżej jedna z piosnek:


Jeśli się Wam spodobało to zapraszam do zapoznania się z muzyka zespołu Alone, która jest w podobnym klimacie : http://alone.com.pl/

Draka

Vanessa Hudgens i Zac Efron


Link 11.05.2008 :: 12:14 Komentuj (9)
Ha, dzisiaj dzień na ploty i ploteczki. Zacznę od jakże lubianych (czytaj:NIE lubianych;]) przez redakcję gwiazdek High School Musical. Oczywiście filmowa para Troy i Gabriela spotykają się poza planem. Czy to kogoś dziwi? Przecież dzięki takiemu związkowi prasa pisze o nich jeszcze więcej. Tak więć młode gwiazdy musiały się rozstać na chwilę, ale znów są razem a ich miłość kwitnie. I to w tym samym czasie co zdjęcia do 3 części musicalu. Czy to działanie wiosny, że gwiazdki znów są razem? Nie sądzę;]


Draka

Igor-zwiastun


Link 11.05.2008 :: 15:26 Komentuj (0)
Da wszystkich, którzy lubią miłe animowane filmy wygrzebałam w internecie zapowiedź nowej produkcji z tej kategorii. Filmik będzie opowiadał o garbatym pomocniku szalonego naukowca, który sam pragnie zdobyć nagrodę w konkursie czarnej magii. W filmie znajdziemy oczywiście przyjaciół głównego bohatera, którzy zawsze będą gotowi mu pomóc - w tej produkcji będzie to królik i gadający mózg w słoiku. Poniżej zamieszczam zwiastun. Czy macie ochotę zobaczyć ten film?


PS nie znam jeszcze daty premiery, ale jeśli ktoś będzie się chciał dowiedzieć to postaram się wyszukać;]

Draka

Benny i Joon


Link 11.05.2008 :: 20:12 Komentuj (3)
Nie od dziś wiadomo, że Johnny Depp jest aktorem wyjątkowym, który wybiera role nieszablonowe. Uchodzi nie tylko za wspaniałego aktora, ale także za jednego z najprzystojniejszych. Dlatego ludzie lubią oglądać z nim Filmy. Dla wszystkich tych, którzy widzieli już setki razy "piratów", "Edwarda" czy "czekoladę", a pana Deppa nie mają dość polecam film "Benny i Joon" z 1993roku.
Tytułowe postacie to rodzeństwo, które w dzieciństwie straciło rodziców. Benny praktycznie nie ma czasu na przyjemności, ponieważ cały dzień spędza w pracy lub nad opieką swojej chorej psychicznie siostry, Kocha ja jednak bardzo i nie zamierza oddać jej do żadnej kliniki, mimo iż pogarszający sie jej stan tego wymaga. Wszystko zmienia pojawienie się w ich życiu Sama(właśnie w tej roli Johnny), "wygranego" w karty przez Joon. Jest on ekscentryczną postacią pełną humoru i ciepła, która przyjmuje role opiekunki Joon.
Wzruszająca historia pełna jest ciepła, które oczaruje każdego widza. Jednak nie tylko to jest ogromną zaletą filmu. Dopasowana muzyka autorki ścieżki dźwiękowej do "Czekolady", okraszona dobrymi zdjęciami sprawia, że do filmu ma sie ochotę ciągle wracać. Dodać trzeba także grę aktorską, gdzie zdecydowanie wyróżnił sie Johnny, ukazując, że posiada zdolności mima,potrafi rozśmieszyć nie używając słów(i nie jest to humor pokroju poślizgu na skórce od banana, tylko nieco bardziej wyrachowany;]).
"Benny i Joon" jest filmem, który zdecydowanie warto zobaczyć. Jest pełen humoru i irracjonalnego zachowania bohaterów, dzięki czemu jest filmem łatwym w odbiorze, mówiącym, że to co jest inne wcale nie jest gorsze, a ludzi z problemami psychicznymi także zasługują na miłość i możliwość samodzielnego decydowania o sobie;]


A oto jedna z moich ulubionych scen -robienie tostów przy użyciu żelazka;]:

Draka

Potter Puppet Pals


Link 11.05.2008 :: 21:15 Komentuj (1)
Seria przezabawnych skeczy, luźno opartych na serii książek i filmów o Harrym Potterze, które można obejrzeć na YouTube. Autorami są YouTube'owe sławy-Neil Cicierega (który za skecz "the mysterious ticking noise" otrzymał You Tube Award) wraz z przyjaciółmi. W rolach głównych występują pacynki uszyte przez rodziców Neila i Emy.
Polecam, bo warto :] odnośnik do strony Neila w linkach

Władca Pierścieni - galeria


Link 12.05.2008 :: 13:37 Komentuj (2)


Nietoperzasta

Hair - Sodomy - Donnie Dacus


Link 12.05.2008 :: 21:29 Komentuj (3)
-Wiesz, Mamo, zastanawiałyśmy się dziś z dziewczynami, czy wyrzuciliby nas ze szkoły, jakbyśmy wystąpiły z "sodomy" z Hair na konkursie piosenki angielskiej...
-Coś Ty. Nie wyrzuciliby was, bo to klasyka
:]


Co gryzie Gilberta Grape'a - ciekawostki


Link 15.05.2008 :: 23:00 Komentuj (2)
Pomimo obecności na planie osób odpowiedzialnych za ochronę zwierząt i mających pilnować konika polnego, którego Arnie zabija podczas wkładania do skrzynki na listy, Leonardo DiCaprio przez przypadek naprawdę do zabił.

W powieści Peter Hedges'a Arnie ma tylko jedno oko

Darlene Cates została wybrana do roli Bonnie Grape po tym, jak dyrektor ds. castingu skontaktował się z autorami "Sally Jessy Raphael" (1985), otrzymując od nich kasetę z nagraniem z udziałem Cates, która gościnnie pojawiła się w tej produkcji kilka miesięcy wcześniej.

Leonardo DiCaprio wymyślił charakterysytyczny gest Arnie'go - dotykanie nosa, mówiąc, że to trochę tak, jakby Arnie masował swój mózg od środka...

Ludzie, którzy wcześniej nie znali Leonarda DiCaprio jako aktora, po obejrzeniu filmu stwierdzili, że jest to faktycznie umysłowo- niedorozwinięty chłopiec

Kiedy Gilbert znajduje Arniego w wannie i wyciąga go z niej, można zauważyć ręcznik owinięty wokół talii Arniego.

Johnny Depp czuł się fatalnie, musząc drwić i ośmieszać Darlene Cates grającą matkę Gilberta. Często po skończonych ujęciach musiał ją przepraszać.

Na początku filmu Gilbert sugeruje, że jego ojciec nie żyje od około 17 lat. Dziwne o tyle, że najmłodsza siostra Gilberta to dopiero piętnastolatka...
Pcheła

Flandersui gae(Barking dogs never bite)


Link 18.05.2008 :: 00:38 Komentuj (0)
"Szczekające psy nie gryzą" jest, tak samo jak "The Host", filmem trudnym do sklasyfikowania. Film Joon-ho Bong'a z jednej strony jest dramatem, drugiej zaś komedią, dlatego ogląda sie go bardzo przyjemnie.
Yoon-ju jest bezrobotnym człowiekiem, którego bardzo drażni szczekanie psów. Nieszczęśliwie mieszka w budynku wypełnionym hałaśliwymi pupilkami, które nie dają mu spokoju. Postanawia pozbyć się problemu i zabić najbardziej uciążliwego z nich. Jedna z jego sąsiadek, Hyun-Nam, marzy o pokonaniu jakiegoś zbira i dostaniu się dzięki temu do telewizji. Postanawia więc złapać osobę odpowiedzialną za zniknięcia psów.
Koreański film posiada ciekawą fabułę, a sposób jej opowiedzenia jest wyjątkowy. Widać tu duży talent scenarzysty i reżysera Joon-ho Bong'a, którego filmy są zachwycające.
Słodko-gorzka historia o zwykłych ludziach pozornie małych problemach. Zdecydowanie warto zobaczyć!

Draka

Moda


Link 18.05.2008 :: 14:00 Komentuj (2)
Aktorki oprócz grania w filmach mają także za zadanie przeszwendać się po czerwonym dywanie prezentując piękne stroje od znanych projektantów. Czasami jednak ubierają się, hmmm, ździebka dziwacznie. Poniżej prezentuje parę ostatnich kreacji, które przywidziały aktorki. Które z nich dokonały dobrego wyboru(tudzież ich stylista wybrał dobra kieckę i dodatki)?

Zacznę od pani Angeliny Jolie na festiwalu filmowy w Cannes. Trzeba powiedzieć, że wygląda prześlicznie(z ciążą jej do twarzy, można rzec;]). Duży plus za to, że sukienka jest wygodna, a nie przykrótka i za ciasna( taka jaką to lubią wkładać znane kobiety przy nadziei). Tak trzymać;]

Sarah Jessica Parker na światowej premierze "sex and the city". Wygląda ślicznie, ale tylko od szyi w dół. A to wszystko dzięi temu pięknemu dodatkowi na głowie. Kapelusik składa się z kwiatków i motylków(może nie widać ich za bardzo na zdjęciu).Pikne to jak noc, jak to mawiała moja koleżanka z gór.


Na koniec Eva Longoria Parker. Mała i zawsze elegancka wygląda w tej sukni nieco dziwnie. Jeden z internautów podsumował tą kreację "Ośmiornica na kwasie" i ja się z nim zgadzam;]

Miała zakończyć strojem a la Urszula z "Małej Syrenki" Evy Longori Parker, ale przed chwilą znalazłam jeszcze to:


Mary-Kate Olsen. Uwielbiana przez nastolatki( tak mi sie wydaje, bo ja u bliźniaczek Olsen ani krzty talentu nigdy nie zauważyłam, więc nie miałam za co je uwielbiać). Chyba nie trzeba tego stroju komentować. Ja się tylko zastanawiam jak wielkie trzeba mieć problemy z głową, żeby założyć coś takiego, wyjść z domu i jeszcze pójść na spacerek po czerwonym dywanie?

Drakula, przyszła znawczyni mody;]

2 dni w Paryżu - trailer


Link 31.05.2008 :: 12:24 Komentuj (1)
Podzielając poniekąd uczucia Drakuli, postanowiłam coś napisać. Będzie więc o filmie, którego wprawdzie jeszcze nie widziałam, ale który mam nadzieję obejrzeć w najbliższym czasie :]

Komedia romantyczna, której autorką scenariusza, reżyserem, a zarazem odtwórczynią głównej roli jest francuska aktorka Julie Delpy (znana m.in. z Before Sunset). Obok niej zobaczymy Adama Goldberga.Mój komputer się buntuje, więc zdjęć brak. Jak dobrze pójdzie, to recenzja wkrótce :]

Pcheła